Аналіз після укусу кліща зі знижкою у -20%

Весна – чудова пора для відпочинку на природі. Але, на жаль, в цю пору розпочинається і сезон кліщів.

Вони несуть більшу загрозу здоров‘ю ніж ми звикли думати. Однак, не всі кліщі — носії небезпечних захворювань, і не кожен укус призведе до інфікування.

Все ж, тим не менш, їх укуси можуть загрожувати такими хворобами, як кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), бути переносниками ще кількох десятків потенційних патогенів .

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз)– найчастіше захворювання, що може розвинутись після укусу кліща. Першими ознаками є кільцева еритема (червоне коло) на шкірі, найчастіше в місці укусу, набряк та синюшність в місці укусу, підвищення температури, загальна слабкість.

Першими ознаками кліщового енцефаліту є: підвищення температури тіла, головний біль, нудота, блювання, порушення сну та розлади роботи нервової системи, які можуть призвести до летальних наслідків.

Що робити у разі укусу кліща?

Якщо Ви виявили на собі кліща- відразу зверніться в найближчий травмпункт, де його видалять та нададуть всю необхідну допомогу. У разі неможливості звернутись до спеціалістів – видаліть кліща самостійно, та зверніться до лікаря в перші 72 години.

Як правильно самостійно видалити кліща?

Поширена думка про те, що треба капнути олією на кліща і чекати поки він сам виповзе або задихнеться, є помилковою. Кліщ не виповзе і не задихнеться. Ви тільки втратите дорогоцінний час!

 • Обережно витягніть кліща з хоботком, розхитуючи пальцями, або, обгорнувши його марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити якнайближче до шкіри. Найзручніше та найбільша імовірність того, що кліщ буде вийнято із поверхні шкіри – це при використанні пінцету! Візьміться за кліща пінцетом, намагаючись вхопитися біля самого місця контакту, і обертальними рухами спробувати його дістати. Тримайте пінцет строго перпендикулярно поверхні укусу. Акуратно поверніть тіло кліща навколо осі і витягніть його з шкіри. Видалення кліща необхідно проводити з обережністю, не здавлюючи руками його тіло, оскільки при цьому можливе видавлювання вмісту кліща разом зі збудниками хвороб в ранку. Важливо не розірвати кліща при видаленні – залишилася в шкірі частина може викликати запалення і нагноєння. При відриві головки кліща процес інфікування може продовжуватися, так як в слинних залозах і протоках присутня значна концентрація вірусу.
 • Якщо при витяганні кліща відірвалася його головка, яка має вигляд чорної точки, то місце присмоктування протирають ватою, змоченою спиртом, а потім видаляють головку стерильною голкою (попередньо прокаленою на вогні).
 • Не використовуйте олію або креми для видалення кліща — це лише підвищить ризик інфікування.
 • Після того як Ви видалили кліща обробіть місце укусу спиртом, хлоргекседином чи іншим антисептиком. Не рекомендується використовувати зеленку, йод, фукорцин.
 • Після видалення кліща обов’язково зверніться до лікаря в перші 72 години — це допоможе виявити та профілактувати хвороби що переносять кліщі.

Аби вчасно виявити хворобу, протягом трьох тижнів після видалення кліща спостерігайте за своїм станом: 

 • оглядайте місце укусу — у нормі воно не червоніє та не збільшується,
 • щоденно вимірюйте температуру тіла: у разі її підвищення негайно зверніться до лікаря. 

Наші спеціалісти розробили пакет «Вкусив кліщ», аби виявити наявність інфікування лабораторним методом:

Увага! Дане дослідження варто проходити не швидше ніж через 3-4 тижні після укусу кліща.

Акція триває до кінця травня.

Нагадаємо, хронічна, розсіяна хвороба Лайма — важка хвороба з різними можливими симптомами. В разі вчасної терапії на ранній стадії, ймовірність розвитку хронічної форми досить низька (до 5%). Тому, не забувайте про заходи безпеки, коли перебуваєте на природі:

 • Якщо ви проживаєте в ендемічній зоні для кліщового енцефаліту — варто зробити щеплення.
 • При перебуванні в лісі або інших місцях з високою вологою, де зазвичай живуть кліщі, обирайте світлий одяг (на ньому краще видно кліща), який прикриватиме більшу частину тіла (носіть довгі рукави та штани).
 • Перед прогулянкою обробляйте шкіру засобами, що захищають від іксодових кліщів (використовуйте репеленти ).
 • Після перебування на природі ретельно огляньте одяг та шкіру для вчасного виявлення кліщів.

Бережіть себе, своїх близьких та пам’ятайте, що вчасна діагностика гарантує міцне здоров‘я!