Визначте рівень холестерину в крові безкоштовно

Чи справді холестерин відіграє таку «негативну» роль в організмі людини? Та чи дійсно його рівень потрібно контролювати?

Холестерин, будучи органічним жироподібним зʼєднанням, що входить до складу всіх тканин, важливий для формування мембрани клітин, впливає на роботу імунної, нервової та репродуктивної систем. Також він використовується при синтезі жовчних кислот, естрогену, прогестерону, вітаміну D та інших гормонів й вітамінів. Простіше кажучи, холестерин підтримує каркас нашого організму.

За рахунок цього, виключити користь холестерину неможливо, більше того, іноді навіть його нестача також призводить до тих чи інших порушень в організмі. Однак і його надлишок – також проблема.

Для організму в рівній мірі шкідливо, як підвищення, так і зниження рівня холестерину в крові нижче норми. 

У випадку зниження рівня – може виникнути гормональний збій, порушується синтез естрогену, тестостерону та кортизолу, підвищується ризик відхилення у роботі когнітивної та репродуктивної систем,  відбувається порушення обміну речовин тощо. 

Основними причинами зниженого рівня холестерину в крові є:

 • захворювання печінки;
 • порушення мальабсорбції – недостатнє засвоєння деяких корисних речовин в тонкому кишечнику;
 • недостатність надниркових залоз;
 • гіпертиреоз – гіперфункція щитовидної залози;
 • лейкемія – онкологічне захворювання крові;
 • хронічний стрес;
 • деякі гострі інфекційні захворювання;
 • голодування, дієти.

Підвищення рівня холестерину призводить до утворення жовчних каменів, “засмічення” судин, порушень обміну речовин  і сприяти розвитку серцево-судинних захворювань (підвищує ризики атеросклерозу, серцевого нападу, ішемічної хвороби серця та інсульту).

 Факторами ризику підвищення холестерину вважають:

 • вживання в їжу продуктів з великим вмістом насичених та трансжирів (жирні сорти м’яса, яйця, фаст-фуд тощо);
 • куріння та часте вживання алкогольних напоїв;
 • ожиріння;
 • цукровий діабет;
 • порушення обміну речовин в організмі;
 • порушення гормонального фону;
 • тривалий прийом гормональних препаратів;
 • хронічні захворювання печінки, підшлункової залози та нирок;
 • спадкову схильність;
 • малу фізичну активність;
 • вагітність;
 • похилий вік.

Навіть якщо Ви почуваєтесь добре, варто регулярно контролювати рівень холестерину. 

Більшість авторитетних міжнародних організацій рекомендують тестувати рівень холестерину дорослим кожні 4-6 років. Перевіряти цей показник варто значно частіше, якщо Ви в групі ризику:

 • маєте сімейну історія серцево-судинних захворювань;
 • у вас було діагностовано ішемічну хворобу серця, інсульт або міні-інсульт, захворювання периферичних артерій; 
 • маєте надмірну вагу;
 • хронічні запальні процеси, наприклад, ревматоїдний артрит, псоріаз або ВІЛ;
 • хворієте на діабет або маєте високий тиск.

Ми пропонуємо визначити рівень холестерину в сироватці крові абсолютно БЕЗКОШТОВНО разом із здачею загального аналізу крові:

Примітка: визначення рівня глюкози є безкоштовним, а загальний аналіз крові оплачується в повній вартості. При будь-яких відхиленнях від норми – варто пройти додатковий тест на ліпідограму.

Увага! Акція триває до кінця травня та тільки у Львові, (пункт забору знаходиться по вул. Науковій, 96) та при замовленні аналізів безпосередньо у нашому відділенні.

Не забувайте про важливість здорового способу життя, що включає регулярну фізичну активність та збалансоване харчування. Пам’ятайте, що вчасна діагностика та контроль за рівнем холестерину в крові, показників загального аналізу та біохімії – ключові фактори для підтримання міцного здоров’я та довголіття.

Аналіз після укусу кліща зі знижкою у -20%

Весна – чудова пора для відпочинку на природі. Але, на жаль, в цю пору розпочинається і сезон кліщів.

Вони несуть більшу загрозу здоров‘ю ніж ми звикли думати. Однак, не всі кліщі — носії небезпечних захворювань, і не кожен укус призведе до інфікування.

Все ж, тим не менш, їх укуси можуть загрожувати такими хворобами, як кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), бути переносниками ще кількох десятків потенційних патогенів .

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз)– найчастіше захворювання, що може розвинутись після укусу кліща. Першими ознаками є кільцева еритема (червоне коло) на шкірі, найчастіше в місці укусу, набряк та синюшність в місці укусу, підвищення температури, загальна слабкість.

Першими ознаками кліщового енцефаліту є: підвищення температури тіла, головний біль, нудота, блювання, порушення сну та розлади роботи нервової системи, які можуть призвести до летальних наслідків.

Що робити у разі укусу кліща?

Якщо Ви виявили на собі кліща- відразу зверніться в найближчий травмпункт, де його видалять та нададуть всю необхідну допомогу. У разі неможливості звернутись до спеціалістів – видаліть кліща самостійно, та зверніться до лікаря в перші 72 години.

Як правильно самостійно видалити кліща?

Поширена думка про те, що треба капнути олією на кліща і чекати поки він сам виповзе або задихнеться, є помилковою. Кліщ не виповзе і не задихнеться. Ви тільки втратите дорогоцінний час!

 • Обережно витягніть кліща з хоботком, розхитуючи пальцями, або, обгорнувши його марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити якнайближче до шкіри. Найзручніше та найбільша імовірність того, що кліщ буде вийнято із поверхні шкіри – це при використанні пінцету! Візьміться за кліща пінцетом, намагаючись вхопитися біля самого місця контакту, і обертальними рухами спробувати його дістати. Тримайте пінцет строго перпендикулярно поверхні укусу. Акуратно поверніть тіло кліща навколо осі і витягніть його з шкіри. Видалення кліща необхідно проводити з обережністю, не здавлюючи руками його тіло, оскільки при цьому можливе видавлювання вмісту кліща разом зі збудниками хвороб в ранку. Важливо не розірвати кліща при видаленні – залишилася в шкірі частина може викликати запалення і нагноєння. При відриві головки кліща процес інфікування може продовжуватися, так як в слинних залозах і протоках присутня значна концентрація вірусу.
 • Якщо при витяганні кліща відірвалася його головка, яка має вигляд чорної точки, то місце присмоктування протирають ватою, змоченою спиртом, а потім видаляють головку стерильною голкою (попередньо прокаленою на вогні).
 • Не використовуйте олію або креми для видалення кліща — це лише підвищить ризик інфікування.
 • Після того як Ви видалили кліща обробіть місце укусу спиртом, хлоргекседином чи іншим антисептиком. Не рекомендується використовувати зеленку, йод, фукорцин.
 • Після видалення кліща обов’язково зверніться до лікаря в перші 72 години — це допоможе виявити та профілактувати хвороби що переносять кліщі.

Аби вчасно виявити хворобу, протягом трьох тижнів після видалення кліща спостерігайте за своїм станом: 

 • оглядайте місце укусу — у нормі воно не червоніє та не збільшується,
 • щоденно вимірюйте температуру тіла: у разі її підвищення негайно зверніться до лікаря. 

Наші спеціалісти розробили пакет «Вкусив кліщ», аби виявити наявність інфікування лабораторним методом:

Увага! Дане дослідження варто проходити не швидше ніж через 3-4 тижні після укусу кліща.

Акція триває до кінця травня.

Нагадаємо, хронічна, розсіяна хвороба Лайма — важка хвороба з різними можливими симптомами. В разі вчасної терапії на ранній стадії, ймовірність розвитку хронічної форми досить низька (до 5%). Тому, не забувайте про заходи безпеки, коли перебуваєте на природі:

 • Якщо ви проживаєте в ендемічній зоні для кліщового енцефаліту — варто зробити щеплення.
 • При перебуванні в лісі або інших місцях з високою вологою, де зазвичай живуть кліщі, обирайте світлий одяг (на ньому краще видно кліща), який прикриватиме більшу частину тіла (носіть довгі рукави та штани).
 • Перед прогулянкою обробляйте шкіру засобами, що захищають від іксодових кліщів (використовуйте репеленти ).
 • Після перебування на природі ретельно огляньте одяг та шкіру для вчасного виявлення кліщів.

Бережіть себе, своїх близьких та пам’ятайте, що вчасна діагностика гарантує міцне здоров‘я!

Біохімічний аналіз крові тепер ще доступніший!

Пакет біохімічних лабораторних досліджень “Благодійний”, у який включені такі дослідження: Аланінамінотрансфераза, Аспартатамінотрансфераза, Амілаза, Альбумін, Білірубін загальний, прямий, Глюкоза,Гамма-глутамілтрансфераза, Загальний білок, Сечовина, Креатинін, Холестерин, Лужна фосфатаза, дає змогу перевірити функціональний стан різноманітних органів та систем людського організму ( функцію печінки, нирок, підшлункової залози, ліпідний обмін(холестерин),білковий, жировий і вуглеводневий обмін речовин).

Даний лабораторний комплекс часто необхідний лікареві для постановки діагнозу, для призначення та коригування лікування, а також, визначення стадії захворювання. У МЛ “Панакея” триває акція на пакет №10924 «Благодійний» Біохімічний аналіз крові». Акційна ціна – 530 грн, повна – 690 грн.

Спеціалісти рекомендують здавати біохімію крові щонайменше щороку, за відсутності будь- яких скарг, для того, щоб запобігти розвитку гострих та хронічних захворювань, які доволі важко та довго лікуються.

Перед проведенням дослідження рекомендується дотримуватися таких правил:

 • утриматись від прийому їжі за 8-12 годин перед забором крові. За 1-2 дні до здачі аналізу бажано виключити з раціону харчування жирну, смажену та гостру їжу, а також алкоголь;
 • за годину перед дослідженням утриматись від куріння, фізичних навантажень (біг), емоційних збуджень;
 • при прийомі антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів, кров можна здавати лише через 10-14 днів після їх відміни.
А ще ми невтомно допомагаємо армії, адже Збройні Сили України потребують нашої з Вами підтримки, тому ми перераховуємо 30 грн із кожного зданого пакету біохімічних лабораторних досліджень “Благодійний” на допомогу ЗСУ! За весь час повномаштабної війни команда МЛ "Панакея" перерахувала нашим захисникам 425 тис грн. А від тепер, перевіряючи стан свого організму у нас, Ви долучаєтесь до збору коштів на дрон.

Не відкладайте діагностику стану Вашого здоров’я на потім, адже кров може розповісти про Ваш організм набагато більше ніж Ви самі.

Забір крові вдома

Вартість забору крові із викликом медсестри додому – 250 грн.

Якщо у Вас немає можливості або часу відвідати відділення лабораторії, пропонуємо скористатися послугою «Виклик медсестри додому». Це не лише зручний додатковий сервіс, а і новий рівень обслуговування в сфері лабораторної діагностики та персональна турбота про кожного нашого клієнта. Ми хочемо, щоб людина, якій потрібен точний і достовірний результат, змогла швидко і, головне, в найбільш комфортних для себе умовах пройти обстеження.

Виклик медсестри – це раціональне використання власного часу та відсутність черг.

Ми гарантуємо Вам:

 • безпечний забір крові вдома, на роботі чи в лікарні,
 • медичну грамотність персоналу,
 • виїзд медсестри вже на наступний день після підтвердження заявки,
 • уникнення контакту з іншими хворими у транспорті чи пункті забору,
 • бездоганний та надійний сервіс лабораторної діагностики не виходячи з дому,
 • швидкі результати аналізів онлайн.

Вартість послуги – 250 грн.

Увага! Триває пропозиція від МЛ “Панакея”: при замовленні досліджень на 1000 грн та більше, послуга надається БЕЗКОШТОВНО (оплата лише за дослідження).

Для замовлення послуги зателефонуйте спеціалісту нашої інформаційно-сервісної служби за номером: 0800 33 69 19

*послуга актуальна для м.Тернопіль

Робота в лабораторії – рутинні будні чи відповідальна справа?

23-24 серпня у с. Світязь відбувся навчальний тренінг «Удосконалення професійних навиків у лабораторній справі» для колективу медичної лабораторії «Панакея». Постійне вдосконалення знань- невід’ємна частина успіху , адже кожен працівник формує позитивний імідж лабораторії та відповідає за довіру клієнта у майбутньому. 

Філії «Панакеї» стрімко розширюються, тому значну увагу під час тренінгу було сконцентровано на стандартах надання послуг та роботі  з клієнтами. Нам важливо, щоб у кожному відділені професійно та якісно виконувалася робота строго по стандарту МЛ «Панакея», а наші клієнти завжди залишалися задоволені. 

Продовжити читання “Робота в лабораторії – рутинні будні чи відповідальна справа?”