Опис
Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий) – аналіз, що дозволяє оцінити стан мікрофлори в чоловічій уретрі (сечівнику), з’ясувати, чи немає ознак запального процесу і виявити збудників деяких захворювань сечостатевої системи чоловіків.
У нормі, домінуючим мікроорганізмом мікрофлори уретри є епідермальний стафілокок. Речовини, що ним виробляються, пригнічують розвиток патогенних бактерій. Також присутні альфа-гемолітичні стрептококи.
Складовою мікрофлори можуть бути умовно-патогенні організми, незначна кількість яких загрози здоров’ю не несе, але активне розмноження здатне викликати ряд захворювань. Умовно-патогенна мікрофлора потрапляє в уретру з поверхні шкіри або зі слизової оболонки прямої кишки.
Найчастіше в мазку виявляється протей, гарднерела, кишкова паличка, Candida (збудник молочниці), золотистий стафілокок, уреаплазма, коринебактерії, анаеробні бактерії. Припустимо виявлення в мазку мікобактерій смегми (секрету, що виділяється залозами крайньої плоті голівки статевого члена) і фузобактерій.
Зміна балансу мікрофлори уретри в сторону надмірного розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів можлива в разі ослаблення імунітету, зміни гормонально фону, недотриманні рекомендацій особистої гігієни, метаболічних порушеннях. Спровокувати розвиток умовно-патогенної флори може також прийом медичних препаратів (гормональних засобів, антибіотиків та ін.).
Урологічний мазок на флору є чутливим методом виявлення гонореї – збудник захворювання виявляється в 98% випадків. Також застосовується в діагностиці трихомоніазу.
Підготовка до взяття урологічного мазка:
За 2-3 години до взяття зразка потрібно утриматися від сечовипускання. За кілька днів до мазка, погодивши з лікарем, потрібно припинити застосування зовнішніх антибіотиків, антисептиків і протигрибкових препаратів.
Термін виконання: 3 робочих дні.