Опис
У даний пакет досліджень включено: Аскарида (Ascaris lumbricoides), антитіла IgG, Ехінококк (Echinococcus granulosus), антитіла IgG, Лямблія (Giardia lamblia), сумарні антитіла IgG+IgМ+IgA, Опісторхії (Opisthorchis felineus), антитіла IgG, Токсокари (Toxocara canis), антитіла IgG, Трихінели (Trichinella), антитіла IgG.
Паразити – це особливий клас організмів, що живуть за рахунок господаря і приносять йому шкоду.
Діагностувати наявність паразита можна за допомогою різних досліджень. Виявлення антитіл до Giardia lamblia – це визначення специфічних антитіл до збудника лямбліозу. Серологічний тест стає негативним через 1 рік після перенесеної інфекції. Також можна використовувати тест на антиген G. lamblia в калі.
Ascaris lumbricoides, IgG – визначення специфічних антитіл IgG до збудника аскаридозу. Аскаридоз – це найпоширеніший гельмінтоз людини. Антитіла до антигенів токсокар IgG в крові – це маркер інфікування токсокарами, що вражає, переважно, печінку, легені, і інші органи з алергічними проявами. Серологічні тести мають досить високу чутливість і можуть служити хорошим доповненням або навіть альтернативою золотого стандарту діагностики даного захворювання – мікроскопічного дослідження біопсії тканини, що містить личинки гельмінта (часта локалізація – печінка і легені), з огляду на те, що багато пацієнтів з токсокарозом – це маленькі діти.
Echinococcus, IgG – визначення специфічних антитіл IgG до збудника ехінококозу, які свідчать про наявність гострого або перенесеному в минулому захворювання. Імуноглобуліни до антигенів трихінели в крові IgG виробляються через 2-3 тижні після інфікування від вживання м`аса домашніх тварин, при інфікуванні від м`аса диких тварин через 4-6 тижнів. При підозрі на трихінельоз та отриманні негативного результату дослідження рекомендують провести повторно через 2 тижні. Збільшення концентрації антитіл свідчить про інфікування трихинеллами.
Опісторхоз – одне з найпоширеніших паразитарних захворювань людини, яке характеризується тривалим перебігом, та вражає, переважно, печінку, жовчний міхур і підшлункова залоза. У відповідь на інфікування гельмінтами імунною системою виробляються специфічні імуноглобуліни класів IgM та IgG. Імуноглобуліни IgG виявляються на 2-3 тижні і можуть виявлятися ще впродовж року.
Сумарні антитіла (IgM, IgA, IgG) до лямблій – високоспецифічний тест, який дозволяє виявити в крові антитіла до лямблії.
Лямбліоз – захворювання викликане Giardia lamblia, які уражають дванадцятипалу та тонку кишку, супроводжується персистуючою діареєю. Життєвий цикл включає в себе дві стадії: стадію цисти (циста) і вегетативну (трофозоїт – здатна до харчування та розмноження).
Циста знаходиться у зовнішньому середовищі та потрапляє в організм людини через брудні руки, немиті фрукти та овочі, а також через некип’ячену воду. При заковтуванні цист під впливом соляної кислоти вивільняються трофозоїти, при цьому пошкоджуючи слизову оболонку кишківника та структуру ворсинок. Під впливом лужного середовища (жовчі) трофозоїти трансформуються в цисти, які виділяються з калом. Резервуаром інфекції є не лише людина, а й багато інших ссавців (коти, собаки, бобри, і т.д). Інкубаційний період триває від 3 до 42 днів.
Антитіла IgG до Токсокар – імунологічний тест для визначення імуноглобулінів класу G до антигенів нематоди Toxocara canis. Дані імуноглобуліни з’являються через 6-8 тижнів з моменту інфікування, зберігаються протягом тривалого часу.
Токсокароз – інфекційне захворювання обумовлене нематодою Toxocara canis, гельмінтом, який паразитує на собаках, та інших представниках цього сімейства. Яйця паразита, які виділяються з калом тварин, потрапляють до ґрунту, де відбувається їх подальший біологічний розвиток. Зараження людини відбувається під час проковтування яйця токсокари через немиті руки або забруднені ґрунтом овочі та фрукти. Після потрапляння яйця всередину, в проксимальному відділі тонкої кишки з нього виходить личинка. Після чого через слизову оболонку кишечника вони мігрують в кровотік, і через ворітну вену потрапляють до печінки, де частково осідають. Решта личинок через мале коло кровообігу потрапляють до легень та частково осідають там, після чого через велике коло кровообігу поширюються по всьому організму, осідаючи в різних органах, після чого гинуть в цих органах утворюючи гранульоми. Під час міграції личинки приносять різноманітну шкоду організму людини: травмують кровоносні судини, викликають некроз та кровотечу.
Антитіла IgG Trichinella spiralis – використовуються для ранньої серологічної діагностики трихінельозу. Виявлення даних антитіл можливе вже на 2 тижні після інвазії збудника захворювання.
Трихінельоз – паразитарне захворювання викликане нематодою роду Trichinella. Після вживання неякісного, недостатньо термічно обробленого м’яса домашніх та диких тварин, личинка проникає до слизової оболонки кишківника. Протягом 48 годин перетворюється у дорослу форму, через 5-6 днів після розмноження личинки потрапляють в кровоносні та лімфатичні судини кишківника, після чого з током крові розносяться до інших органів. У м’язах інкапсулюються, в інших тканинах цей процес відсутній, проте личинки мігрують далі та викликають запальні реакції та некроз.
Найчастіше людина заражається при вживанні свинини та конини.
Термін виконання: 3 робочих дні.