Опис
У даний пакет досліджень включено: пролактин, лютеїнізуючий гормон (ЛГ), фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), прогестерон.
Пролактин – це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.
Лютеїнізуючий гормон – гонадотропний пептидний гормон передньої частки гіпофізу, який стимулює секрецію статевих гормонів, як у жінок так і у чоловіків. Концентрація ЛГ змінюється протягом менстуального циклу: наростає у І фазі, досягає піку в середині циклу, викликаючи овуляцію. Під час вагітності рівень ЛГ зменшується внаслідок зростання концентрації естрогенів. У період менопаузи рівень ЛГ зростає.
Фолікулостимулюючий гормон – глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім’яних канальців і дозріванню сперми.
Прогестерон – стероїдний гормон жовтого тіла, який відповідає за проходження усіх етапів вагітності жіночим організмом. Даний гормон готує ендометрій матки до імплантації заплідненої яйцеклітини, а після її імплантації сприяє збереженню вагітності.
У не вагітних жінок рівень прогестерону зростає перед овуляцією, а максимальне його значення фіксується в середині лютеїнової фази. У вагітних жінок рівень гормону підвищується вдвічі на 7-8 тижні вагітності, після чого поступово зростає до 37-38 тижня.
Комплекс може підказати про можливі порушення в роботі жіночих статевих гормонів, які не мають яскраво виражених симптомів, проте можуть бути спровоковані захворюваннями щитовидної залози, інфекціями, що передаються статевим шляхом, прийомом оральних контрацептивів, гормональних препаратів та інших ліків, а також стресом, голодуванням, активними заняття спортом.
Контроль лютеїнової фази МЦ оптимально проводити на 21-23 день менструального циклу.
Термін виконання: 1 робочий день.