Опис
Mycoplasma hominis (ПЛР)- дослідження для виявлення збудника урогенітального мікоплазмозу (Mycoplasma hominis), під час якого за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (РТ-ПЛР) визначається генетичний матеріал (ДНК) мікоплазм у зразку біоматеріалу. Це дослідження методом ПЛР є найбільш чутливий та специфічний метод виявлення збудника. Причиною захворювання може бути наявність мікоплазм у клінічно значущій кількості. Для забезпечення ефективності виявлення збудника методом ПЛР необхідно особливу увагу звертати на вибір біологічного матеріалу та дотримання правил підготовки пацієнта для відбору біологічного матеріалу.
Mycoplasma hominis паразитують на клітинних мембранах та є умовно патогенними. При зниженні імунітету та перевищенні певної граничної концентрації мікроорганізмів вони можуть стати причиною запальних захворювань урогенітального тракту.
Джерелом інфекції є як хворі, так і носії, зараження відбувається статевим шляхом. Інфекція може протікати латентно, а потім під дією різних факторів (зміна гормонального фону, супутні інфекції, зниження імунітету) переходити до гострої, хронічної або рецидивуючої форми. Симптоми мікоплазмової інфекції неспецифічні та часто відсутні.
Симптоми бувають різними. У більшості випадків у чоловіків захворювання протікає у формі уретриту, простатиту і проявляється зудом, пекучістю, частими позивами до сечовипускання, болі при сечовиділенні, у жінок – у формі вагініту, цервіциту та супроводжується виділеннями зі статевих шляхів, дискомфортом, зуд зовнішніх статевих органів, диспареунія. Тривала хронічна інфікованість Mycoplasma hominis здатна викликати безпліддя, викидні та передчасні пологи.
Можливе зараження від матері до плода через плаценту або під час пологів. У цих випадках інфекція у новонароджених може виявлятися у вигляді менінгіту, респіраторних інфекцій або септицемії.
Термін виконання: 3 робочих дні.