Опис
У пакет досліджень “Онкогінекологічний профіль” включено: Онкомаркер яєчників (СА-125), Хоріонічний гонадотропін людини, Альфафетопротеїн , інгібін В.
Раковий онкомаркер (антиген) СА-125 – глікопротеїн, який присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, бронхів, нирок, кишківника. Підвищені рівні можуть спостерігатися як при злоякісних процесах перелічених вище органів, так і доброякісних пухлинах, а також запальних захворюваннях. CA -125 представляє діагностичне значення при епітеліальних формах раку яєчників, проте не може використовуватися для популяційного скринінгу через відсутність його чутливості на ранній стадії захворювання. Найбільше значення має динаміка рівня СА -125 у моніторингу ефективності лікування, прогнозі ризику рецидивування та метастазування. Може бути застосований під час обстеження у разі виявлення утворів у малому тазу, у контролі терапії ендометріозу.
Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) – складна білково-вуглеводна сполука, гонадотропний гормон, який в незначній кількості продукується гіпофізом, у великих кількостях – плацентою та зародковими оболонками, а також деякими видами пухлин. Аналізи на ХГЛ є важливою складовою пренатальної діагностики, моніторингу вагітності, скринінгу вад внутрішньоутробного розвитку. Як онкомаркер хоріонічний гонадотропін людини використовується для діагностики ХГЛ-секретуючих пухлин, трофобластичних захворювань.
Аналіз на альфа-фетопротеїн (АФП) – важливий інструмент діагностики різних онкологічних захворювань, контролю ефективності протипухлинної терапії та моніторингу стану пацієнтів після видалення пухлин. Також аналіз на альфа-фетопротеїн у комплексі з іншими аналізами застосовується для виявлення хромосомних аномалій і патологій розвитку плода. Це одна зі складових потрійного тесту (біохімічного пренатального скринінгу II триместру вагітності).
Інгібін В — це білковий гормон, який виробляється клітинами яєчок у чоловіків і яєчниками у жінок. Він відіграє ключову роль у регуляції репродуктивної системи, особливо у процесах, пов’язаних із функціонуванням статевих залоз. Основна функція інгібіну В полягає в пригніченні секреції фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) у передній частині гіпофіза, що дозволяє регулювати процеси сперматогенезу у чоловіків та дозрівання фолікулів у жінок. Цей гормон також використовується як біомаркер для оцінки фертильності та діагностики різних захворювань репродуктивної системи.
Термін виконання: 5 робочих днів.