Опис
У пакет досліджень “Педіатричний” включено: 25-ОН Вітамін D загальний, Феритин, ЗАК, Аналіз калу на кишкові паразити (Parasep).
Вітамін D – сукупність біологічно активних речовин, основна функція яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол – основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.
Тест визначає/призначається :
- чи є у людини дефіцит вітаміну D;
- коли у людини аномальний рівень кальцію, фосфору та/або паратиреоїдного гормону;
- коли у людини є ознаки захворювання кісток або їхня слабкість;
- коли у людини високий ризик дефіциту або медичний працівник підозрює, що у неї може бути дефіцит вітаміну D;
- до початку медикаментозного лікування остеопорозу;
- для періодичного моніторингу лікування дефіциту вітаміну D.
Підвищений рівень свідчить про інтоксикацію вітаміном D, надмірну експозицію ультрафіолетового випромінювання.
Знижений рівень притаманний для: недостатнього споживання вітаміну D з їжею, нестачі сонячного світла, синдрому мальабсорбції, нефротичного синдрому, захворювань печінки, тиреотоксикозу, целіакії.
Феритин – сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.
Визначення рівня феритину використовують для диференційної діагностики анемій, діагностики гемохроматозу, пухлин, інфекційних та запальних захворювань.
Загальний аналіз крові (клінічний) є одним з найпоширеніших тестів лабораторної діагностики, який є «індикатором» стану здоров’я. Захворювання та інші порушення відразу відображаються на показниках даного комплексу. Дане лабораторне дослідження являє собою кількісне та якісне визначення гематологічних параметрів, що надає цінну інформацію, орієнтуючи на коректне виконання подальших цілеспрямованих специфічних лабораторних тестів.
Клінічний аналіз крові належить до базових лабораторних тестів, який включає визначення кількості форменних елементів крові (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів), гемоглобіну, гематокриту та швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ), є автоматизованим, із повною лейкоцитарною формулою (і, при потребі, ручним її підрахунком).
Аналіз калу на паразити (метод концентрування Parasep) – це лабораторне дослідження, що дозволяє виявити паразитів у калі. Метод концентрування Parasep заснований на центрифугуванні калу з використанням спеціального розчину, що дозволяє виділити паразитів та їх яйця з фекалій.
Аналіз проводиться за підозри на наявність кишкових паразитів: Аскарида людська (Ascaris lumbricoides), Гострик (Enterobius vermicularis), Волосоголовець (Trichocephalus trichiurus), Ціпʼяк бичий (неозброєний) (Taeniarhynchus saginatus), Ціпʼяк свинний (озброєний) (Taenia solium), Ціпʼяк карликовий (Hymenolepis nana) Стьожак широкий (Diphyllobothrium latum), Сисун котячий (сибірський) (Opisthorchis felineus), Сисун печінковий звичайний (Fasciola hepatica), Амеба дизентерійна (Entamoeba histolytica), Амеба кишкова (Entamoeba coli), Балантидій кишковий (Balantidium coli), Лямблія кишкова (Giardia lamblia).
Він дозволяє поставити точний діагноз та призначити лікування.
Паразити – це організми, які живуть коштом іншого організму, який називається господарем. Вони можуть бути одноклітинними та багатоклітинними, а також викликають різні захворювання у людини, тварин та рослин. Залежно від типу паразита та місця його проживання паразитарні захворювання можуть мати різні симптоми.
Кишкові паразити – це організми, які можуть жити в кишківнику людини та викликати різні захворювання. До найпоширеніших відносяться:
- аскариди – це великі круглі черви, які можуть досягати до 40 см у довжину та викликати різні проблеми зі здоров’ям, включаючи біль у животі, діарею, нудоту та блювання;
- гострики – це дрібні круглі черви, які можуть досягати до 10 мм у довжину та викликають свербіж в області ануса, особливо вночі;
- лямблії – це найпростіші паразити, які призводять до розвитку діареї, болю в животі та здуття.
- трихінели – це круглі черви, що викликають різні захворювання, включаючи біль у м’язах, лихоманку та набряки.
Правила підготовки:
Важливо до проведення аналізу утриматися від:
- приймання проносних засобів за 3 дні;
- вживання алкоголю за 24 години;
- використання свічок, супозиторіїв, олії та приймання інших медикаментів, що впливають на перистальтику кишківника за 3 дні;
- вживання продуктів харчування, які можуть змінити колір калу, наприклад морква, буряк та ін. за 1 день;
- вживання медикаментів, які можуть змінити колір калу, наприклад залізо, вісмут та ін. за 1 день.
При прийманні протипаразитарних препаратів та препаратів, що впливають на перистальтику кишківника, необхідно повідомити про це лікаря, який призначив аналіз калу на паразити. Він може скоригувати лікування, бо ці препарати можуть вплинути на результат.
Біоматеріал: сироватка крові, кал.
Термін виконання: 2-3 робочих дні.